20 Eylül 2018 Perşembe

HANEFİ AVCI'NIN BEŞİNCİ KİTABI


Polis akademisinden devre arkadaşımız Hanefi Avcı’nın beşinci kitabının adı “Son Eşik”
Kavşaktaki Seçim olarak nitelendirdiği 24 Haziran 2018 seçimlerinde verilecek oyların ülkeyi nereye götürebileceğinin artılarını ve eksilerini bu kitabında anlattı.
Özetle “Eğer mevcut anlayış tercih edilirse tüm devlet sistemimizin kuvvetler birliğine, tek adamlığa, kurumsal yapılar yerine bütün yetkilerin tek kişide toplandığı geçmişte Ortadoğu’da çok görülen diktatörlüğe gidiş kapısı açılacaktır” dedi. Ayrıca farklı tercihin bu yoldan dönüşe imkân tanıyacağını da hatırlattı.
Nasıl geçmişte cemaat kabul edilmemişse bugün Menzilciler, Süleymancılar, Okuyucular, Yazıcılar, Kurdoğlu gibi gruplara oy için ayrıcalıklı işlem yapıldığı söylentisini dile getirdi.
Ne var ki seçimler erkene alınarak yapıldı. Ülke, ikinci bir partinin desteğiyle yönetimini sürdürdü.
Devre arkadaşımız daha önce yazdığı “Haliç’te Yaşayan Simonlar” adlı kitabında cemaati anlatmış ve FETÖ tehlikesinin sinyallerini vermişti. Bu tehlikeler zuhur etmiş ve 17-25 Aralık (2013) ile 15 Temmuz (2016) darbe girişimi yaşanmıştı.
Ardından yazdığı üç kitabında erken uyarılarda bulunarak hocanın ayağının nasıl kaydığını, cemaatin iflasını, Fırat’ın doğusundaki hassasiyeti dile getirmişti. Kısaca “Ben size dememiş miydim” mesajı vermişti.
Allah devre arkadaşımıza bu beşinci kitabından sonra “Ben size dememiş miydim” diye yeni bir kitap yazdırmaz inşallah…
Okuyun sağlıcakla…

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder